onkentesek onkentesek1 onkentesek2

Bár elsőrendű célcsoportunk a gyerekek, nem jutnánk el hozzájuk anélkül a mennyiségű és minőségű munka nélkül, amit önkénteseink végeznek. Jelenleg 60 állandó taggal dolgozunk együtt, amihez még hozzájönnek akció-önkéntesek is egy-egy alkalommal.

Az önkéntes munka nagyon sok vidám, érzelemmel teli percet ad: a gyerekek – bár nem feltétlen tudnak róla – rengeteg szeretetet, élményt tudnak nekünk adni. A közös játékok, beszélgetések, a segítségnyújtás, egy – egy felvillanó reménysugár, ami közelebb viszi a gyereket a normális élet lehetőségéhez, meglehetősen fel tudják tölteni az önkénteseket.

Ezzel együtt segítőink munkájuk során nagyon sok nehézséggel, rendkívül nehezen feldolgozható történetekkel találják szemben magukat, amelyek könnyen belső konfliktusok kialakulásához vezethetnek náluk. Ennek okán igyekszünk a lehető legnagyobb mértékben segíteni a munkájukat: havonta egyszer szupervíziót tartunk részükre, félévente kétnapos tréningeket szervezünk, ezen kívül pedig fontosnak tartjuk, hogy személyesen is foglalkozzunk velük.

Jelentkezzen önkéntesnek!

1. Ki lehet önkéntes?

• aki elhívatottságot érez állami gondozott gyerekek és fiatalok felé
  • bárki, aki kedvet érez az önkéntes munkához
  • bárki, aki elfogadja az Alapítvány értékrendjét, alapszabályát
  • aki elmúlt 18 éves
  • részt vesz az általunk szervezett 3 alkalmas, ingyenes felkészítőn
  • rendelkezik heti/kétheti 2-3-4-5 óra vagy havi egy hétvége szabadidővel
  • nem kell szakirányú végzettség

2. Mit kell tenni, ha jelentkezni szeretnél önkéntesnek és mi történik az önkéntessel, miután jelentkezett?

Az önkéntesnek jelentkezők egy 3 alkalmas felkészítőn vesznek részt, mely ingyenes. Évente általában 2 felkészítőt tartunk, ősszel és tavasszal.
A jelentkezőket a felkészítő és az alkalmassági interjú után személyesen vezetjük be a feladatokba, mely sok odafigyelést igényel, ezért egy-egy felkészítő létszáma korlátozott.
A résztvevők a felkészítő elvégzését követően választhatnak önkéntes tevékenységüknek helyszínt.
A felkésztőn csak előre regisztrált jelentkezők vehetnek részt.

A felkészítőkre jelentkezni az b.judit@kulalapitvany.hu e-mail címen lehet.

A felkészítő elvégzésének nincsen előfeltétele, minden segítőt várunk szeretettel!

3. Ki az önkéntes és hogyan segíthet?

Önkéntes minden olyan személy, aki ellenszolgáltatás nélküli munkát végez (költségtérítés megengedhető) és tevékenysége más személy/a társadalom hasznára irányul.

Várunk:

• egyéneket
  • csoportokat
  • cégeket, vállalatokat
  • iskolákat
  • baráti társaságokat
  • önkéntes csoportokat
  • sportköröket
  • klubokat

Önkéntesek tevékenységei:

Szervezői típusú feladatok:

• önkéntes koordinátor – extra képzés szükséges
  • Táborvezető- extra képzés szükséges
  • Táborvezető helyettes

Lelki:

• Tanítványozás – extra képzés szükséges:
  • Tanácsadás
  • Mentorálás – extra képzés szükséges
  • Tanítás
  • Dicsőítés
  • Kis csoport vezetése

Segítői:

• Foglalkozásvezetői (barkács, sport)
  • Konyhai
  • Sofőri
  • Csoport támogató segítő
  • Honlap, kommunikáció stb.
  • Szállítás

KULfolyamatabra